SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ragusked 13952040
nr 1395 2040
Ragusked
silver, Hamburg, 1800-tal. Längd: 27 cm. Vikt: 97 g
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:53:53
300 kr
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver